Poszukiwani listami gończymi zatrzymani, jeden z nich ukrywał się 11 lat

Kilkanaście spraw poszukiwawczych zakończyli na koniec grudnia policjanci z zespołu zajmującego się poszukiwaniem osób. Za trzema osobami wydane były listy gończe, za jednym z nich europejski nakaz aresztowania.


Najdłużej poszukiwany 55 latek zatrzymany został po 11 latach ukrywania się.

Pod koniec ubiegłego roku roku funkcjonariusze kryminalni z zespołu d.s. poszukiwań osób zrealizowali łącznie 16 nakazów. Większość spraw dotyczyła ustaleń miejsc pobytu do czynności prowadzonych przez Sąd i Prokuraturę. Część osób ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości, obawiając się zasadzonej kary. Wśród nich było trzech mężczyzn poszukiwanych na podstawie wydanych listów gończych.

Najdłużej ukrywał się poszukiwany od marca 2006 roku 55 letni Piotr A. Wystawiono za nim łącznie 2 listy gończe, a także Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna uchylał się od obowiązku alimentacyjnego. Najprawdopodobniej nie chciał usłyszeć wyroku za popełnienie przestępstwa i sądził, że jeśli będzie się ukrywał uniknie w końcu odpowiedzialności. 11 lat temu zniknął bez wieści. Policjanci podejmowali liczne próby odnalezienia mężczyzny, prowadzili dokładne rozpoznania, zdobywali kolejne informacje. Okazało się, że przez te lata ukrywał się za granicą. Wągrowieccy policjanci ustalili jednak, że może przebywać w Poznaniu. Potwierdzili wszelkie niezbędne informacje o miejscu jego przebywania, po czym przekazali je policjantom z Wydziału Ochrony i Poszukiwań Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Przeprowadzona przez nich realizacja doprowadziła Piotra A. za kraty więziennej celi.

W Poznaniu zatrzymany został również 28-letni Michał H. Mężczyzna poszukiwany był przez naszych funkcjonariuszy na podstawie wydanego w listopadzie 2017 roku listu gończego. Mężczyzna dopuścił się przestępstwa kradzieży. Współpraca przy dokonaniu ustaleń policjantów z Wągrowca i Poznania doprowadziła do ustalenia miejsca przebywania mężczyzny, jego zatrzymania i osadzenia w areszcie śledczym, gdzie odbędzie karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Poszukiwany 33-letni Daniel K. Poszukiwany był przez wągrowieckich policjantów na podstawie wydanego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu listu gończego. Mężczyzna dopuścił się przestępstwa kradzieży. Policjanci ustalili, że mężczyzna może przebywać pod Warszawą. Współpraca ze stołecznymi funkcjonariuszami doprowadziła do ustalenia jego pobytu. Został zatrzymany 23 grudnia w Mińsku Mazowieckim. Policjanci wykonali wszystkie czynności, po czym umieścili mężczyznę w areszcie. Najbliższe 10 miesięcy spędzi za kratkami.

Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu nadal prowadzi niemal sto spraw poszukiwawczych.
(Visited 1 222 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz