Posnania Rugby Club: Polki z 7. miejscem w Mistrzostwach Europy. Następnym krokiem walka o Tokio 2020

Kadra Narodowa Kobiet zajęła 7. miejsce w turnieju Grand Prix Series rozgrywanym we francuskim Marcoussis. W decydującym meczu Biało-Czerwone pokonały Belgię 19:5. Tym samym Polki zapewniły sobie udział w turnieju eliminacyjnym do igrzysk olimpijskich.

Nasze kadrowiczki rozpoczęły rozgrywki w Grand Prix Series w grupie A, gdzie oprócz nich znalazły się także Rosja, Anglia oraz Ukraina. W dwóch pierwszych meczach Polki musiały uznać wyższość lepiej dysponowanych rywalek przegrywając z Anglią 5:31 oraz Rosją 7:38. W ostatnim mecz reprezentantki Polski pewnie wygrały z Ukrainą 66:0, zajmując tym samym 3. miejsce w grupie. Wysokie zwycięstwo z Ukrainą pozwoliło Kadrze Narodowej Kobiet na awans z 3. miejsca do ćwierćfinału turnieju.

W ćwierćfinale rywalem Polek był gospodarz turnieju, reprezentacja Francji. Walka i zaangażowanie nie wystarczyły do nawiązania walki z Trójkolorowymi. Reprezentantki Polski musiały uznać wyższość gospodarzy turnieju przegrywając wysoko 0:35. W następnym meczu będącym półfinałem o miejsca 5.-8. Polki ponownie zmierzyły się z Anglią. I tym razem górą były Angielki wygrywając 21:0.

W ostatnim meczu turnieju w Marcoussis Polki zagrały o 7. miejsce z reprezentacją Belgii. Mecz dobrze rozpoczęły zawodniczki trenera Janusza Urbanowicza prowadząc do przerwy 7:0. Po zmianie stron przyłożeniem szybko odpowiedziały Belgijki, jednak dalszy przebieg meczu kontrolowały już Polki zdobywając kolejne przyłożenia. Ostatecznie Biało-Czerwone pokonały kadrę Belgii 19:5. Jedno z przyłożeń dla polskiej reprezentacji zdobyła kapitan Black Roses, Agnieszka Kowalczyk.

Ostatecznie polskie zawodniczki zajęły 7. miejsce i tym samym zagrają w Kazaniu w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Turniej wygrała Francja pokonując w finale Rosję 15:7, zaś w meczu o 3. miejsce Hiszpania pokonała Irlandię 19:0. Drugi turniej Grand Prix Series odbędzie się w dniach 20-21 lipca w Charkowie w Ukrainie. W ostatecznej kwalifikacji liczą się wyniki z obu turniejów.

Wcześniej jednak Polki czeka w Kazaniu turniej eliminacyjny do igrzysk olimpijskich. W weekend 13-14 lipca Biało-Czerwone będą rywalizować o prawo do gry na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. W fazie grupowej zawodniczki trenera Urbanowicza zmierzą się z Francją, Włochami oraz Mołdawią. Zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego zagra w przyszłym roku w turnieju olimpijskim w Tokio.

W biegłby weekend swój turniej rozgrywała także reprezentacja Polski kobiet do lat 18, która wzięła udział w towarzyskim turnieju w Heidelbergu. Zawodniczki trenera Christiana Hitta zajęły 3. miejsce wygrywając po zaciętym meczu o brąz belgijski zespół Brussels Development. Wśród kadrowiczek znalazły się dwie zawodniczki Black Roses Posnanii Wiktoria Bancer oraz Klaudia Jankowiak. Turniej w Heidelbergu był dla Kadry Narodowej Kobiet U18 elementem przygotowań do Mistrzostw Europy U18, które zostaną rozegrane w Jarocinie w dniach 31 sierpnia- 1 września.

Zdjęcia: Rugby Europe 
Biuro prasowe Black Roses Posnania – Łukasz Nowak 

(Visited 130 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz