PORANEK PRAWIE TRZEŹWY, ALE Z MANIPULACJAMI – kontrola przy autostradzie A2

Do akcji Trzeźwy poranek, którą od lat prowadzi Policja, włącza się często Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego (WITD) w Poznaniu. Poranek 9 marca 2018 roku okazał się być prawie trzeźwy.


W sumie bowiem na ponad tysiąc przeprowadzonych wspólnych kontroli ujawniono dwa, chociaż w takim wypadku zawsze to będzie aż dwa, przypadki pijanych kierowców.

Jak wskazują dane statystyczne Policji liczba wypadków z udziałem nietrzeźwych prowadzących pojazd spada z roku na rok, a w wyniku częstszych kontroli ujawnia się też mniej osób będących pod wpływem alkoholu. Jednak wyrywkowe, przesiewowe badanie trzeźwości kierowców na określonym odcinku drogi zawsze przynosiło rezultaty. W związku z tym do akcji Trzeźwy poranek Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu wystawili 9 marca sześć patroli. Do współpracy przystąpił też jeden patrol łódzkiej inspekcji, bowiem w Żdżarach, przy autostradzie A2 zanotowano w ostatnim czasie kilka przykładów zatrzymań nietrzeźwych kierujących ciężarówkami. I tym razem inspektorzy z oddziału konińskiego WITD zatrzymali jednego pijanego kierowcę, który w wydychanym powietrzu miał 0,22 mg/l alkoholu. W sumie podczas tej jednej akcji wielkopolscy inspektorzy przeprowadzili 359 kontroli trzeźwości i zanotowali jeszcze sześć przypadków naruszeń związanych z manipulacjami w zapisy tachografu.

Wobec przewoźników wszczęli postępowania administracyjne na łączną kwotę 30 tysięcy złotych. Jednego pijanego kierowcę zatrzymała też Policja.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 562 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz