Ponad 120 km/h w terenie zabudowanym

W sobotę, 24 listopada policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy 19-latkowi i 37-letniej kobiecie. Nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego pędzili oni w terenie zabudowanym ponad 120 km/h.


Policjanci stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z jego przejawów jest lekceważące łamanie ograniczeń prędkości. Dlatego też, w ubiegłą sobotę, 24 listopada policjanci ruchu drogowego pełniąc służbę na terenie powiatu ostrowskiego przed godziną 10:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który przy ograniczeniu do 50 km/h jechał z prędkością 127 km/h. Podczas kontroli funkcjonariusze ustalili, że samochód prowadził 19-letni mężczyzna.

Kilka godzin później za przekroczenie dozwolonej prędkości zatrzymana została 37-letnia kobieta. Pomiar przeprowadzony przez policjantów wykazał, że kobieta w terenie zabudowanym pędziła autem 124 km/h.

Znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym, to czynnik wielokrotnie zwiększający ryzyko wypadku drogowego. Z tego też powodu przepisy przewidują surowe sankcje dla kierowców dopuszczających się tego typu wykroczeń, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na takie zachowania.

Poza mandatami i punktami karnymi amatorzy szybkiej jazdy stracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy

(Visited 250 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz