Polska-UE:EURO CZY Złoty ? Wykład prof. Tadeusza Kowalskiego w Nowym Tomyślu

Polska-UE:EURO CZY Złoty? Wykład prof. Tadeusza Kowalskiego w Nowym Tomyślu odbył się w środę 13 czerwca br. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury i cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy w spotkaniu udział wzięli samorządowcy  m.in starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, radni Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu.

„To drugi, po wykładzie prof. Krzysztofa Podemskiego, znakomity otwarty wykład. Tym razem zaszczycił nas prof. Tadeusz Kowalski z Uniwersytetu Ekonomicznego. W prosty i zrozumiały sposób przedstawił trudną specyfikę ekonomicznych problemów.
“Euro czy złoty” – wyjaśnił zalety i wady, możliwości formalne oraz uwarunkowania polityczne przyjęcia waluty Euro.

Wykłady organizowane są przez nieformalną grupę “WOS dla dorosłych”, która wyłoniła się po protestach w lipcu 2017. Uznaliśmy, że istnieje zapotrzebowanie na szeroko pojętą obywatelską edukację dla dorosłych. Spotkało się z pozytywną odpowiedzią środowiska akademickiego. Podobne inicjatywy funkcjonują już w większych miastach.

Próbujemy również zainteresować mieszkańców naszej gminy. „ – informuje współorganizator wykładów Przemysław Mierzejewski.

Cały zapis wykładu prof. Tadeusza Kowalskiego w Nowym Tomyślu 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


 

(Visited 209 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz