Nowy Tomyśl: Staszic szkołą zawodową najwyższej jakości!

Staszic szkołą zawodową najwyższej jakości!

W piątek, 8 czerwca w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie podczas uroczystej Gali III edycji konkursu „Szkoła zawodowa najwyższej jakości” Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu


został uhonorowany wyróżnieniem potwierdzającym uznanie realizowanego projektu „Model Kształcenia dualnego w Technikum oraz Branżowej Szkole I stopnia na przykładzie wieloletniej współpracy Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu i Aesculap Chifa w Nowym Tomyślu – producenta instrumentów medycznych.”

Kapituła konkursu – Mazowiecki Kurator Oświaty, Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie i Prezes Zarządu Fundacji Funduszu Współpracy w Warszawie uznali projekt jako przykład „Dobrej Praktyki” w zakresie zapewnienia jakości w szkołach zawodowych.

Dobra praktyka w szkolnictwie zawodowym, w myśl regulaminu konkursu jest rozumiana jako „sprawdzona, godna naśladowania inicjatywa, często przełamująca dotychczasowe schematy postrzegania pewnych kwestii, nastawiona na rozwiązanie problemu (lub jego części), wykazująca duży stopień skuteczności, a także pewne nowatorstwo i prostotę”.

Nowotomyski „Staszic” znalazł się wśród 114 szkół z 15 województw, jako jedyna szkoła z Powiatu Nowotomyskiego.
Gratulujemy!

Źródło: Powiat Nowotomyski
(Visited 387 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz