POLICYJNY PIES WYWĘSZYŁ NARKOTYKI – PODEJRZANY JUŻ W ARESZCIE

Do 10 lat więzienia grozi 33-letniemu mieszkańcowi powiatu górowskiego, który w swoim domu posiadał znaczne ilości narkotyków. Na ich trop natrafił policyjny pies służbowy. Podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili, że młody mieszkaniec powiatu górowskiego może posiadać w swoim domu narkotyki. 28 marca br. policjanci z Leszna wspólnie z przewodnikiem psa służbowego z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie pojechali do miejsca zamieszkania 33-latka. Podczas przeszukania pomieszczeń jego domu, w pewnym momencie pies służbowy wskazał, gdzie mogą znajdować się zabronione substancje – był to tapczan stojący w jednym z pokoi. Policjanci znaleźli w nim blisko 350 gramów środków odurzających i psychotropowych w postaci amfetaminy i marihuany.
 
Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ogłosili mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
 
29 marca br. Sąd Rejonowy w Głogowie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Głogowie zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
(Visited 670 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz