Policjant ze Środy – Zasłużony dla Zdrowia Narodu

Minister Zdrowia przyznał asp. sztab. Arkadiuszowi Kąsowskiemu odznakę Zasłużony Dla Zdrowia Narodu. Policjant został wyróżniony odznaczeniem za oddanie ponad 22 litrów krwi oraz za całą działalność prospołeczną w zakresie profilaktyki zdrowia.


Policjanci często wspierają akcje zbiórki krwi. Świadomość daru jaki można dać bezinteresownie drugiemu człowiekowi jest wśród funkcjonariuszy głęboko zakorzeniona. W tradycję wpisała się już organizowana przez stróżów prawa akcja pod nazwą „SpoKREWnieni Służą”, której celem jest właśnie zbiórka krwi.

Na tych inicjatywach, jak również w autobusie zwanym Komarem asp. sztab. Arkadiusz Kąsowski jest bardzo częstym gościem. Kierownik średzkiej dzielnicówki znany jest koleżankom, kolegom i kadetom z promowania postawy prozdrowotnej. Jego dorobek w tym zakresie był tak duży, że 14 czerwca br. A. Kąsowski został uhonorowany przez Ministra Zdrowia odznaką Zadłużony Dla Zdrowia Narodu. „To najcenniejsze z odznaczeń jakie otrzymałem z moim życiu na tym polu” – mówił aspirant. Miejscowe PCK wskazuje, że policjant oddał ponad 22 litry krwi. Gratulujemy!

sroda-wielkopolska.policja.gov.pl

(Visited 282 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz