Policjant z wydziału Ruchu Drogowego KMP Poznań został Mistrzem Policji w Judo

20 października br. Centrum Szkolenia Policji po raz kolejny gościło najlepszych judoków reprezentujących służby mundurowe. Do tegorocznej rywalizacji przystąpili zawodnicy pełniący służbę nie tylko w Policji, lecz także w: Biurze Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Więziennej oraz w Wojsku Polskim.


Łącznie na matach legionowskiego Centrum rywalizowało 57 zawodników i zawodniczek. Pierwsze miejsce w kategorii wagowej mężczyzn do 66 kilogramów zajął policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu Patryk Ziembikiewicz.

Centrum Szkolenia Policji po raz siódmy było gospodarzem tak poważnej imprezy sportowej jaką są bez wątpienia Mistrzostwa Policji w Judo. W przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów mieli swój udział przedstawiciele Zarządu Szkolnego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, Legionowskiego Towarzystwa Sportowego oraz Polskiej Federacji Sportu „Gwardia”, dzięki której pozyskano dofinansowanie z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W kategorii do 66 kilogramów mężczyzn pierwsze miejsce zajął policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, st. post. Patryk Ziembikiewicz. Policjant poznańskiej drogówki w Policji pracuje od czerwca 2016 roku. Ma 24 lata i pochodzi z Chodzieży. Od 17 lat ćwiczy judo i jest to dla niego pasja, której poświęca cały swój wolny czas. Patryk jest multimedalistą Mistrzostw Polski Judo w różnych kategoriach wiekowych. Był również wielkosobotnie powoływany do kadry narodowej, gdzie z sukcesami reprezentował nasz kraj.(Visited 852 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz