Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

Wspólne działania funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz Komendy Powiatowej Policji w Pile doprowadziły do zlikwidowania nielegalnej uprawy konopi. Policjanci zabezpieczyli ponad 20 roślin sięgających nawet dwóch metrów.


W prowadzonej sprawie zatrzymany został 22-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku podczas wykonywanych czynności służbowych ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Wyrzysk prowadzi nielegalny biznes. Funkcjonariusze doprecyzowali, że 22-letni mężczyzna niedaleko swojego domu uprawia konopie i marihuanę również może mieć w domu. Gdy funkcjonariusze zebrali obszerny materiał, przystąpili do realizacji.

09 września br. policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile weszli do jednego z mieszkań znajdujących się na terenie gminy Wyrzysk. Na miejscu zastali mężczyznę oraz kobietę, którzy byli zaskoczeni wizytą policjantów. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych śledczy znaleźli kilka porcji środków odurzających.

W wyniku dalszych czynności, kilkaset metrów od miejsca zamieszkania mężczyzny, na terenie łąk, policjanci ujawnili nielegalną plantację konopi. Mężczyzna uprawiał 10 sadzonek tej rośliny sięgających nawet dwóch metrów. Na miejscu policjanci zabezpieczyli także 13 ściętych roślin przygotowanych do suszenia.

Zatrzymany to 22-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk. Za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia nawet do 8 lat.
(Visited 715 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz