Nowy Tomyśl: VIII Przystanek Biblioteka! [ZDJĘCIA, FILM]

W sobotę, 8 września przed nowotomyską biblioteką było barwnie, gwarno i wesoło. O godz. 15.00 wystartowała coroczna plenerowa impreza Przystanek:Biblioteka! Tym razem pod hasłem: Wolność, poprowadziła licznie przybyłych uczestników szlakiem odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci, rodzice, a także grupy koleżeńskie z dużym zaangażowaniem sprawdzały się w zabawach quizowych, intelektualnych, artystycznych, sportowych i innych. Na uczestników czekało pięć Przystanków opatrzonych tytułami: (Do)Wolność ruchu(Do)wolność tworzenia, (Do) Wolność pisania,(Do) Wolność słuchania i (Do) Wolność czytania.
Na Przystanku (Do)Wolność czytania czekały tak różnorodne zadania do wykonania jak: quiz o Polsce, rebus, trudne słowa, koło fortuny i labirynt. Ponadto: czytanie, kolorowanie, łączenie w pary, układanie wiersza W.Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Do fizycznej aktywności zachęcano na Przystanku: (Do)Wolność ruchu. A tam spory wybór: gra w kapsle, partyjka szachów, skoki w workach, rzut do celu, skoki na skakance i hula hop. Muzyczne atrakcje zapewnił Przystanek: (Do)Wolność słuchania, a na nim winylowe granie, winylowe śpiewanie i winylowe malowanie. Na Przystanku: (Do) Wolność tworzenia powstawały barwne kolaże, zakładki do książek oraz rozetki. Konkurencje i zabawy zaproponowane na Przystanku (Do)Wolność pisania to wyjątkowe litery i słowa z kapelusza, typogryzmoł, gęsie pióra i bezzębny krokodyl. Dodatkowym Przystankiem po raz kolejny już był Przystanek: Nadleśnictwo Bolewice z ich leśnymi zagadkami i tajemnicami.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

W tym roku Przystankowi towarzyszyła kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem czytaną książką było Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Scenę dialogową 1 – „Podróż przez Rosję. Opowieść o szklanych domach”


czytali: Zbysław Ludwiczak, leśniczy z Nadleśnictwa Bolewice oraz jego syn Aleksander Ludwiczak, przewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu. Scenę dialogową 2 – „W Nawłoci” zaprezentowali: nadkomisarz Sławomir Wenderski – zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu; Karolina Szarłatowiczówna – aspirant Elżbieta Galas oraz podinspektor Dariusz Kolanko. Ostatnią scenę narracyjną 3 – „Rozmowy z Gajowcem” czytał Burmistrz Nowego Tomyśla dr Włodzimierz Hibner.
Muzyczną atrakcją imprezy był koncert Prywatnego Ogniska Muzycznego w Nowym Tomyślu. Publiczność oklaskiwała utwory z repertuaru Karin Stanek, Edyty Geppert, Maanamu, Z.Wodeckiego, Kasi Sawczuk, Jana Pietrzaka, Jacka Kaczmarskiego, Andrzeja Kurylewicza, Marcina Przybyłowicza, Maryli Rodowicz i Czesława Niemena. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również Fotograficzne Atelier na którym można było zrobić sobie zdjęcie z bohaterami, a także wspomniane już wyżej stanowisko Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Bolewice. Ostatnim punktem wydarzenia było oczekiwane przez wszystkich losowanie atrakcyjnych nagród za uczestnictwo w konkursie głównym i rozwiązanie plebiscytu: 100 lat z książką. W międzyczasie można było tradycyjnie skosztować bibliotekarskich wypieków na CAFE PRZYSTANKU. Bibliotekarki dziękują serdecznie wszystkim, którzy pomogli sprawić, że impreza była tak udana: Biblioentuzjastom za poświęcony czas i zaangażowanie, Annie Antuszewskiej i Prywatnemu Ognisku Muzycznemu za wspaniały koncert, sponsorom za ogromny gest i wszystkim uczestnikom za obecność. Bez Państwa nic by się nie udało !

Patronat medialny: Głos Wielkopolski, Dzień Nowotomysko-Grodziski, Tygodnik Nasz Dzień po Dniu, Wielkopolska – magazyn informacyjny, PNT.INFO.PL, Nowiny Lokalne, nowytomysl.naszemiasto.pl, Telewizja Kablowa SMNT

/bibliotekant.pl/


(Visited 155 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz