Policjanci zlikwidowali niewielką plantację konopi indyjskich

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie zlikwidowali niewielką plantację konopi indyjskich. W zlokalizowanych na terenie podwolsztyńskiej Berzyny


zabudowaniach gospodarczych zabezpieczyli kilka roślin w końcowej fazie wegetacji oraz sprzęt do uprawy tych roślin, a także amfetaminę i MDMA. Zatrzymali także dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o udział w procederze, którym grozi do 3 lat więzienia …

Wolsztyńscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weryfikowali gromadzone od pewnego czasu informacje dotyczące osób mogących dopuszczać się tego typu przestępstw. Początkowo zakres posiadanej wiedzy był niekompletny, jednak wraz z upływem czasu policjanci wytypowali jedno z mieszkań na terenie Wolsztyna. W lokalu zajmowanym przez 37-letnią kobietę i jej 31-letniego partnera, podczas przeszukania znaleźli marihuanę. Dało to pretekst do dalszych poszukiwań, w tym również prowadzonych na terenie zabudowań gospodarczych w podwolsztyńskiej Berzynie, które para wynajmowała.

18 stycznia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego z  Wolsztyna wkroczyli na teren wytypowanej posesji. Już pierwsze czynności utwierdziły policjantów w przekonaniu, że się nie mylą. Potwierdził to policyjny pies, który błyskawicznie wskazał miejsce prowadzenia nielegalnego procederu. W związku z odkryciem zatrzymano kobietę i mężczyznę oraz ich znajomego – dziewiętnastolatka z Wolsztyna.

Podczas przeszukania, w jednym z budynków policjanci znaleźli ukryte za drewnianymi regałami pomieszczenie. W nim znajdował się specjalny namiot zapewniający optymalne warunki w zakresie temperatury, światła i wilgotności oraz 7 doniczek z roślinami konopi indyjskich w końcowej fazie wzrostu Funkcjonariusze zabezpieczyli rośliny oraz umożliwiające ich wegetację urządzenia.

Przeszukania przeprowadzone na terenie posesji oraz w budynkach, gdzie odkryto plantację, a także w miejscach zamieszkania zatrzymanych osób zaowocowały ujawnieniem i zabezpieczeniem gotowej do użycia marihuany, płynnej i sproszkowanej amfetaminy i MDMA, z których możliwe było przygotowanie około 2.500 porcji narkotyków.

Zabezpieczone narkotyki z pewnością nie trafią na rynek. Wobec trójki zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

(Visited 462 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz