POLICJANCI ZLIKWIDOWALI „DZIUPLĘ” SAMOCHODOWĄ

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego mającego związek z kradzieżą luksusowej limuzyny.Funkcjonariusze odzyskali skradzione na terenie Czaplinka – BMW 530 D warte 30 tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą złotowskich policjantów. Za kradzież ekskluzywnego samochodu grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

7 września br. funkcjonariusze służby kryminalnej złotowskiej komendy zlikwidowali kolejną samochodową „dziuplę” i przystąpili do realizacji zatrzymania mężczyzny mającego związek z przestępczością samochodową.

Trzy miesiące temu luksusowa limuzyna marki BMW została skradziona na terenie województwa zachodnio-pomorskiego w miejscowości Czaplinek. Kryminalni z początkiem września br. uzyskali informację, że skradziony na terenie jednostki ościennej Policji samochód może znajdować się na terenie Złotowa.

Dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy i ciągłej analizie zebranych w sprawie materiałów policjanci namierzyli mającego związek z kradzieżą samochodu 41-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego. W toku dalszych czynności, kiedy mieli już pewność, gdzie mężczyzna ukrył skradziony samochód wkroczyli na wytypowaną posesję i w blaszanym garażu odkryli osobowe BMW na irlandzkich numerach rejestracyjnych. Wykonane przez mundurowych sprawdzenie numeru identyfikacyjnego pojazdu w policyjnych bazach danych potwierdziło ich ustalenia.

41- latek natychmiast trafił do policyjnej izby zatrzymań w Złotowie. Za kradzież z włamaniem do samochodu grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Niebawem skradziony pojazd wróci do prawowitego właściciela.
(Visited 3 885 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz