Policjanci zlikwidowali dwa sklepy z podróbkami [ZDJĘCIA, FILM]

Policjanci zabezpieczyli podróbki warte blisko 300 tys. zł. Oferowała je do sprzedaży właścicielka dwóch sklepów w Koninie. Zatrzymana 46-latka usłyszała zarzut naruszenia przepisów z Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej za co grozi nawet do 5 lat więzienia.
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu prowadzą regularne kontrole sklepów i bazarów na terenie całej Wielkopolski.


W wyniku ostatnich działań w Koninie policjanci odkryli dwa sklepy oferujące do sprzedaży podrabiane artykuły – odzież i galanterię.

Podczas kontroli policjanci zabezpieczyli odzież, torebki, okulary, biżuterię i buty znanych, światowych marek. Artykuły te miały na sobie zastrzeżone znaki towarowe. Wartość rynkowa zabezpieczonych produktów to prawie 300 tys. zł.

Policjanci ustali, że sklepy pełne podróbek należą do tego samego właściciela. Zatrzymana 46-letnia mieszkanka powiatu konińskiego usłyszała zarzuty oferowania do sprzedaży artykułów z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za naruszenie przepisów z Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej podejrzanej grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub nawet do 5 lat więzienia.
(Visited 460 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz