Policjanci zatrzymali włamywacza recydywistę. Okradł przedszkole. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Tuliszkowie i kryminalni z Turku kilka godzin po zgłoszeniu zatrzymali 29 – letniego mężczyznę, który włamał się do przedszkola we Władysławowie. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie.


Włamywacz usłyszał już zarzuty, a Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za czyn którego się dopuścił grozi mu 15 lat pozbawienia wolności.

W dniu 11 lipca br. ok. godz. 7.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do przedszkola we Władysławowie. Do włamania doszło w nocy z 10/11 lipca. Sprawca po przełamaniu zabezpieczeń wszedł na teren przedszkola, skąd ukradł trzy odtwarzacze marki Philips, jeden odtwarzacz  JVC,  aparat  fotograficzny i monitor do komputera. Stary oszacowano na 1350 zł.

Policjanci z Tuliszkowa i Turku natychmiast podjęli czynności i już kilka godzin później zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu tureckiego. W czasie przeszukania odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.

Mężczyzna był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa. Usłyszał więc zarzuty działając w warunkach recydywy. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Turku  i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwo  odpowie w warunkach recydywy, za co grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.


(Visited 149 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz