Policjanci zatrzymali sprawców włamania do sklepu monopolowego . Jeden z nich miał w organizmie ponad 3 promile , drugi nie był nawet w stanie poddać się badaniu

Leszczyńscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców włamania do sklepu monopolowego. Mężczyźni wybili szybę wystawową w sklepie, a następnie skradli kilka butelek różnych alkoholi.


W chwili zatrzymania byli w stanie znacznego upojenia alkoholowego. Grozi im do 10 lat więzienia.

8 grudnia br. leszczyńska Policja otrzymała informację o włamaniu do jednego ze sklepów handlujących alkoholem w centrum Leszna. Natychmiast na miejsce zostały skierowane policyjne patrole. Funkcjonariusze stwierdzili, że w sklepie ktoś wybił szybę wystawową.

Policjanci po rozpytaniu osób znajdujących się w pobliżu natrafili na trop sprawców włamania, którzy ukryli się w pobliskiej bramie kamienicy. Młodzi mężczyźni posiadali przy sobie trzy butelki z zawartością alkoholi różnych marek. Sprawcami okazali się 29 i 34-letni mieszkańcy Leszna. Zatrzymani byli w stanie znacznego upojenia alkoholowego, jeden z nich miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu, drugi nie był nawet w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, śledczy ogłosili zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem połączone z uszkodzeniem mienia. Wartość skradzionych przedmiotów wyniosła zaledwie kilkaset złotych, jednak uszkodzonego mienia tj. wybitej szyby oraz zbitych butelek alkoholu była znacznie większa. Łączna suma strat wyniosła prawie 2 tysiące złotych.

Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.


(Visited 284 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz