POLICJANCI ZATRZYMALI PODPALACZA! Łączna wartość strat to ponad 140 tys. zł. Spaleniu uległo ponad 4 hektary lasu.

Policjanci z szamotulskiego Wydziału Kryminalnego zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Wronki, który jest podejrzewany o podpalanie lasów. Łączna wartość strat poniesionych przez Nadleśnictwo Wronki i Nadleśnictwo Krucz razem z akcją gaśniczą to ponad 140 tys. zł. – spaleniu uległo ponad 4 hektary lasu. Podpalaczowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Od 10 do 24 czerwca br. na terenie leśnictwa Jasionna, Smolnica i Klempicz  doszło do 14 pożarów. W wyniku podjętych czynności i weryfikacji informacji zebranych w tej sprawie policjanci wytypowali sprawcę uszkodzenia mienia.

24 czerwca  br. szamotulscy kryminalni na gorącym uczynku zatrzymali typowanego wcześniej 41-letniego mieszkańca gminy Wronki, który odjeżdżał z miejsca, gdzie chwilę wcześniej podłożył ogień. Mężczyzna w trakcie zatrzymania kierował ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości, miał on ponad promil alkoholu w  wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze ustalili, że spaleniu uległo ponad 4 hektary lasu. Łączna suma strat poniesionych przez Nadleśnictwo Wronki i Nadleśnictwo Krucz razem z akcją gaśniczą to ponad 140 tys. zł.

Śledczy, 25 czerwca  przedstawili mieszkańcowi gminy Wronki zarzuty niszczenia  mienia i kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości.  Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, w najbliższym czasie odpowie przed sądem. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia za podpalania i 2 lata za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Dzisiaj (26 czerwca), prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 41-latka środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mieszkaniec gminy Wronki będzie musiał pięć razy w tygodniu stawić się w Komisariacie Policji we Wronkach.

Zobacz również …

 

(Visited 1 214 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz