POLICJANCI ZATRZYMALI PODEJRZANYCH O PODPALENIA

Policjanci z Poznania zatrzymali 2 osoby, podejrzane o podpalenia, do których doszło 5 lipca br. na terenie Poznania. Mężczyzna i kobieta nie potrafili w żaden sensowny sposób wyjaśnić motywów swojego postępowania.


Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji Poznań Jeżyce w nocy z 5 na 6 lipca br. zatrzymali kobietę i mężczyznę, podejrzanych o podpalenia na poznańskich Jeżycach. Do zdarzenia doszło 5 lipca w godzinach wieczornych. Wtedy to na numery alarmowe służb zaczęły spływać informacje o kilku pożarach, do których doszło na terenie miasta. Palić miały się samochody, motor, pustostan i śmietniki.

Na teren objęty zgłoszeniami natychmiast pojechali policjanci z Jeżyc. Ich zadaniem było odnalezienie sprawców i ewentualnych świadków tych zdarzeń. Bardzo szybko udało im się ustalić miejsce zamieszkania kobiety, która mogła mieć związek z tymi podpaleniami. W mieszkaniu policjanci zatrzymali jej partnera. Osoby nie potrafiły w żaden racjonalny sposób wytłumaczyć motywów swojego postępowania. Straty, które spowodowali zostały wstępnie oszacowane na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego.

Wszystkie zebrane przez policjantów materiały trafiły do Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald. Tam zatrzymani usłyszeli zarzuty zniszczenia rzeczy i spowodowanie pożaru, za co grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny tymczasowy areszt.
(Visited 392 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz