POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PÓŁ KILOGRAMA NARKOTYKÓW I ZATRZYMALI PIĘCIU PODEJRZANYCH

Czarnkowscy policjanci zatrzymali 5 osób za przestępstwa narkotykowe i znaleźli znaczną ilość narkotyków. W sumie kryminalni zabezpieczyli kokainę, marihuanę, haszysz, amfetaminę o łącznej wadze 0,5 kilograma, 144 tabletki ecstasy oraz 63 tysiące złotych mogące pochodzić z handlu.


Jeden z podejrzanych decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.

o zatrzymania pierwszego z podejrzanych doszło w lipcu br. kiedy to dzielnicowi z lubaskiego posterunku w trakcie rutynowej kontroli znaleźli przy nim marihuanę. Wówczas w sprawę zaangażowani zostali kryminalni z czarnkowskiej komendy. Ich praca operacyjna doprowadziła do źródła pochodzenia narkotyków, posiadanych przez 31-latka. Okazał się nim dość dobrze znany policjantom diler narkotykowy, 28-letni mieszkaniec Czarnkowa. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna ma w mieszkaniu znaczną ilosć narkotyków. To, co się wydarzyło później, tylko potwierdziło ich wcześniejsze przypuszczenia. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, funkcjonariusze znaleźli znaczną ilość marihuany, amfetaminy oraz tabletek ecstasy.

Gromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie kolejnych trzech osób związanych z procederem narkotykowym. Na początku sierpnia br. policjanci przeszukali na terenie Czarnkowa mieszkanie należące do 29-latka, podejrzanego o handel środkami zabronionymi. W sumie zabezpieczyli kokainę, marihuanę, haszysz i amfetaminę o łącznej wadze 360 gramów, kilkaset tabletek ecstasy oraz 63 tysiące złotych mogące pochodzić z handlu. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

W toczącej się sprawie funkcjonariusze badają również wątek przemytu narkotyków z zagranicy. Dlatego też 29-latek i jego dwaj koledzy usłyszeli już z tego tytułu zarzuty. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Karolina Górzna-Kustra/PG

Zobacz również … 

(Visited 2 210 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz