Policjanci zabezpieczyli pocisk artyleryjski

Okazuje się, że pozostałości z czasów wojny można znaleźć jeszcze dziś. O takim znalezisku poinformował policjantów mężczyzna spacerujący po lesie. W jednym z okolicznych lasów mężczyzna odnalazł pocisk artyleryjski. Niewybuch został zabezpieczony do czasu przyjazdu saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Rankiem 8 kwietnia br. spacerujący po lesie w okolicy Gębarzewa mężczyzna przypadkowo odnalazł wybuchowe znalezisko. Po zauważeniu przedmiotu przypominający pocisk natychmiast powiadomił policję. Funkcjonariusze z Grupy Minersko – Pirotechnicznej do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko. Okazało się, że był to pocisk artyleryjski kalibru 76 mm pochodzący z czasów II wojny światowej. Patrol saperski z Inowrocławia, który przybył na miejsce zabrał pocisk do neutralizacji na poligonie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch: Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać! Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, ze bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

This slideshow requires JavaScript.

(Visited 217 times, 1 visits today)

Leave a Reply