Policjanci wyjaśnili sprawę licznych włamań do publicznych toalet. Złodziej przez kilka dni przestępczej działalności ukradł dość sporą kwotę …

Policjanci z Krobi wyjaśnili sprawę licznych włamań do publicznych toalet. Zatrzymany mężczyzna kradł z nich drobne pieniądze, które przeznaczał na swoje potrzeby. Przez kilka dni swojej przestępczej działalności ukradł 148 złotych,


a zniszczenia których się dopuścił szacowane są wstępnie na blisko 3 tys. złotych. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z Krobi sprawą zajęli się z chwilą otrzymania informacji o kradzieżach z włamaniem do publicznych toalet. Jak ustalili proceder ten trwał kilka dni. Nieznany wówczas sprawca wyłamywał rygiel zabezpieczający drzwi wejściowe od toalety, a następnie kradł z zamka wrzutowego pieniądze. Były to sumy od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Funkcjonariusze, którzy pracowali przy tym zdarzeniu bardzo szybko namierzyli sprawcę. W ustaleniu jego danych personalnych pomógł monitoring. Policjanci rozpoznali na zabezpieczonych materiałach filmowych znanego im osobiście 58-letniego mężczyznę. Zebrany w toku postępowania materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów kradzieży z włamaniem. Podejrzany podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczył trudną sytuacją materialną.

Za czyny których się dopuścił kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(Visited 413 times, 1 visits today)

Leave a Reply