Policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży pieniędzy

Gostyńscy kryminalni wyjaśnili sprawę kradzieży pieniędzy, w jednym z gostyńskich sklepów. Zatrzymana została 44-letnia mieszkanka Łodzi. Kobieta usłyszała już zarzut, przyznała się do winy i zwróciła skradzione pieniądze. Za swój czyn odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.


Policjanci nad sprawą pracowali od 15 listopada br. Wówczas pracownice jednego ze sklepów w Gostyniu zgłosiły kradzież pieniędzy. Z ich relacji wynikało, że w sklepie przebywało kilka osób. Klienci pytali o różny towar, oglądali prezentowaną odzież. Jednak po chwili opuścili sklep nie dokonując żadnych zakupów. Gdy jedna z ekspedientekzajrzała do szuflady, stwierdziła brak pieniędzy w kwocie 1390 zł.

Kryminalni na podstawie uzyskanego rysopisu potencjalnych sprawców, przeglądając monitoring miejski wytypowali osoby podejrzewane o dokonanie kradzieży. Następnie ustalili pojazd, którym odjechali z Gostynia. Mając pierwsze istotne dla sprawy informacje, policjanci wykonali kolejne czynności, które „zaprowadziły” ich do Łodzi. Okazało się, że pieniądze ukradła 44-letnia mieszkanka tego miasta.

Zebrany podczas postępowania materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutu kradzieży. Podczas przesłuchania przyznał się do winy, złożyła wyjaśnienia. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sadem. Kodek karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
 
Policjanci odzyskali skradzione pieniądze w całości i zwrócili je właścicielowi sklepu.


(Visited 113 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz