Policjanci uratowali rannego łabędzia

W sobotę 7 września wędkujący mężczyzna powiadomił policjantów patrolujących jeziora, że młody łabędź uderzył w most w Łężynie i wpadł do wody. Według mężczyzny ptak miał złamane skrzydło i zaczął się topić.


Sezon na pływanie powoli się kończy, ale policjanci jeszcze pojawiają się na jeziorach. Tak właśnie było w ubiegłą sobotę 7 września. Kiedy podpływali do mostu w Łężynie, wędkarz powiedział im, że przed chwilą młody łabędź chciał przelecieć pod mostem, ale uderzył w konstrukcję i wpadł do wody. Według mężczyzny uderzenie było tak silne, że ptak złamał skrzydło, wpadł do wody i zaczął się topić.

Kiedy policjanci popłynęli we wskazane miejsce, zauważyli miotającego się w wodzie łabędzia. Wyraźnie nie mógł normalnie płynąć i przewracał się na to na plecy, to na brzuch. Jego skrzydło faktycznie było uszkodzone. Mundurowi ostrożnie podpłynęli do rannego ptaka i wyciągnęli go z wody do motorówki.

Skontaktowali się z pracownicą Urzędu Miasta i Gminy w Ślesinie, która zajmuje się takimi sytuacjami. We wskazane miejsce przyjechał mąż kobiety i odebrał łabędzia, który następnie trafił pod opiekę do Kazimierza Biskupiego, gdzie mieszka mężczyzna, opiekujący się takimi zwierzętami. Tam ptak dojdzie do pełni sił i zostanie wypuszczony na wolność.

Marcin Jankowski/konin.policja.gov.pl

(Visited 150 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz