Policjanci uratowali kobietę z pożaru

Dwóch policjantów z Komisariatu Policji w Pniewach brało udział w akcji ratowniczej, w związku z pożarem, do którego doszło w budynku wielorodzinnym w Pniewach. Sprawna i szybka akcja pozwoliła policjantom wyprowadzić z zagrożonego mieszkania 81-letnią kobietę.

W nocy, 20 maja br. policjanci z Pniew zostali poinformowani przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach o pożarze, który został zauważony w budynku wielorodzinnym w Pniewach przy ul. Rynek. Natychmiast pojechali pod wskazany adres. Przed budynkiem zastali zgłaszającego, od którego dowiedzieli się, że w mieszkaniach, w którym doszło do zaprószenia ognia, znajdują się trzy osoby. Szybko pobiegli na piętro, starając się zlokalizować właściwe mieszkanie. Było to bardzo trudne ponieważ klatka była już zadymiona, co znacznie ograniczało widzialność.

Ostatecznie policjanci wyważyli drzwi od jednego z mieszkań, skąd wyprowadzili 81-letnią kobietę i przekazali pod opiekę pogotowia ratunkowego. Następnie na miejsce przybyli funkcjonariusze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy weszli do drugiego mieszkania i wyprowadzili pozostałe dwie osoby.

Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Sprawna i szybka akcja wszystkich służb ratunkowych zapobiegła tragedii. 

sierż. sztab. Ewelina Grabowa

(Visited 199 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz