Policjanci przechwycili nielegalny spirytus

Leszczyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który przewoził dostawczym volkswagenem 450 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili miejsce magazynowania nielegalnego alkoholu. Mężczyźnie grozi do nawet do 3 lat więzienia.


W minionych dniach w Lesznie na ul. Poznańskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem Transporterem. Podczas sprawdzania części ładunkowej pojazdu mundurowi znaleźli 18 kartonów wypełnionych butelkami z spirytusem nieposiadających polskich znaków akcyzy.

Policjanci zatrzymali kierowcę busa, którym okazał się 52-letni mieszkaniec Leszna. Podczas dalszej pracy nad tą sprawą policjanci dotarli do miejsca magazynowania większych ilości nielegalnego alkoholu. Na terenie Poznania w jednym z garaży funkcjonariusze znaleźli kolejne blisko 1400 litrów spirytusu w butelkach z tworzywa sztucznego, zapakowanych w kartony.

Całość alkoholu została zabezpieczona. Ustalono, że wprowadzenie tego nielegalnego towaru do obrotu mogłoby narazić Skarb Państwa na stratę z tytułu nieopłaconej akcyzy w kwocie prawie 100 tysięcy złotych.

Mężczyźnie grozi nawet do 3 lat więzienia.

(Visited 247 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz