Policjanci odzyskali, wartego 300 tysięcy złotych, skradzionego mercedesa

Policjanci z Poznania zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzanego o paserstwo skradzionego mercedesa wartego 300 tysięcy złotych. Dodatkowo zabezpieczyli zagłuszarki sygnału GPS i GSM. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.12 lipca br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową i Wydziału Kryminalnego KMP w Poznaniu odzyskali skradzionego mercedesa S350 wartości blisko 300 tysięcy złotych, skradzionego w nocy z 8 na 9 lipca na terenie powiatu poznańskiego. Policjanci mieli wytypowane miejsce w powiecie międzychodzkim, do którego mógł trafić skradziony pojazd. Gdy przyjechali pod ustaloną wcześniej posesję, usłyszeli odgłosy użytkowania sprzętu mechanicznego. Po wejściu na teren warsztatu, zastali 45-letniego mężczyznę, który praktycznie kończył demontaż pojazdu. Został zatrzymany. Mercedes nie posiadał żadnych widocznych cech identyfikacyjnych.

Na miejsce przyjechali biegli z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu, którzy po sprawdzeniu potwierdzili, że jest to skradziony kilka dni wcześniej samochód. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli cztery zagłuszarki sygnałów GPS i GSM, a także utracony razem z pojazdem komputer i już zdemontowane części mercedesa.

Po sprawdzeniu zatrzymanego okazało się, że jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez hiszpański wymiar sprawiedliwości. Za przestępstwo paserstwa przedmiotu znacznej wartości, zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Maciej Święcichowski

/wielkopolska.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 7 791 times, 1 visits today)

One thought on “Policjanci odzyskali, wartego 300 tysięcy złotych, skradzionego mercedesa

  • 22 lipca, 2019 at 6:16 pm
    Permalink

    Raczej co z niego zostało

    Reply

Dodaj komentarz