POLICJANCI ODZYSKALI SKRADZIONEGO MERCEDESA SPRINTERA

Zaledwie kilka godzin potrzebowali policjanci operacyjni z grodziskiej jednostki Policji, aby doprowadzić do zatrzymania podejrzanego o dokonanie kradzieży samochodu osobowego marki Mercedes Sprinter. Pojazd w godzinach rannych został skradziony na terenie Niemiec,


a popołudniu był już rozbierany na części na terenie jednej z posesji w gminie Rakoniewice. 54-letniemu mieszkańcowi tej gminy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy kryminalni za pośrednictwem Prokuratury Rejonowej skierowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim 54-letniego mieszkańca gminy Rakoniewice, który podejrzany jest o dokonanie kradzieży samochodu osobowego marki Mercedes Sprinter. Akcja policyjna rozegrała się 22 września około godziny 16:10 w jednej z miejscowości na terenie gminy Rakoniewice.

Policyjne bazy danych wskazywały na fakt, że Mercedes Sprinter został skradziony tego samego dnia w godzinach rannych około 5:00 nad ranem na terenie Niemiec. Funkcjonariusze z pionu operacyjnego na podstawie pozyskiwanych przez siebie informacji dotarli do posesji, na której istniało podejrzenie, że wspomniany samochód może być rozbierany na części. I rzeczywiście. W jednej ze stodół policjanci ujawnili pojazd pozbawiony wielu części oraz drugi pojazd typu BUS, do którego części były już załadowywane.

Policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca gminy Rakoniewice podejrzanego o dokonanie kradzieży pojazdu, którego wartość wyceniono na 100 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.This slideshow requires JavaScript.
Zobacz również …
(Visited 687 times, 1 visits today)

Leave a Reply