Policjanci kontrolowali miłośników szybkiej jazdy! Posypały się mandaty

Policjanci z Poznania skontrolowali kilkunastu kierowców, którzy postanowili w czwartkowy wieczór sprawdzić możliwości swoich sportowych samochodów na ulicach miasta. Posypały się mandaty.


Tego typu kontrole będą kontynuowane w przyszłości aby nikomu z normalnych użytkowników dróg, nie stała się krzywda.

Policjanci z poznańskiej drogówki, po zgłoszeniach od ludzi mieszkających w rejonie ulic Bułgarskiej i Marszałkowskiej, o tym, że dochodzi tam do spotkań miłośników szybkiej i głośnej jazdy, postanowili przyjrzeć się sprawie. 27 czerwca br. w godzinach wieczornych przyjechali w okolice stadionu. Na miejscu zastali blisko 50 osób i sportowe samochody.

Efektem przeprowadzonych kontroli było kilkanaście mandatów za prędkość i zły stan techniczny. Dwóm osobom zatrzymano dowody rejestracyjne, a wobec jednej skierowano wniosek do sądu o ukaranie.

Takie akcje będą sukcesywnie powtarzane w różnych miejscach miasta. Policjanci swoją obecnością i kontrolami będą starali się przypomnieć kierowcom, że do ćwiczenia umiejętności panowania nad samochodem podczas szybkiej jazdy, służą tory wyścigowe. Tego typu jazda na ulicach miasta, to świadome narażanie życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Maciej Święcichowski /poznan.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 952 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz