Policjanci badali trzeźwość na autostradzie A2

Autostrada A-2 jest podstawowym szlakiem komunikacyjnym stanowiącym część międzynarodowej trasy E-30 między zachodem i wschodem Europy. Skupia ruch transgraniczny, w którym dobowe natężenie określa się na około 40 tysięcy pojazdów. Policjanci z woj. wielkopolskiego z funkcjonariuszami ruchu drogowego z KWP Łódź zaplanowali pierwsze takie wspólne działania kontrolne.


9 marca 2018 roku w godzinach porannych odbyła się pierwsza odsłona tych działań w formie kontroli statycznych. W ich trakcie policjanci w szczególności koncentrowali się na badaniu stanu trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu oraz jednostek z Konina, Koła i Turku skontrolowali pod kątem stanu trzeźwości 1032 kierowców, w tym 895 to kierujący samochodami ciężarowymi. Dwie osoby znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali ich prawa jazdy. Tego typu akcje będą powtarzane w przyszłości.

Działaniami objęty został odcinek A-2 nadzorowany z Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem GDKiA. W Wielkopolsce to także odcinki dróg krajowych i wojewódzkich stanowiących połączenie z autostradą A2 poprzez węzły Konin – Zachód, Konin –Wschód, Koło i Dąbie. Policyjna akcja to między innymi pokłosie zdarzenia drogowego, do którego doszło na początku lutego br. na punkcie poboru opłat w Żdżarach. Wtedy to pijany kierowca ciężarówka staranowała 5 samochodów. Na szczęście nikt nie zginął.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 324 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz