POLICJA OSTRZEGA SENIORÓW PRZED OSZUSTAMI

Oszuści działający metodą „na policjanta” niestety nie ustają w poszukiwaniu kolejnych ofiar. Zdecydowana większość starszych osób nie daje się oszukać. Niestety, nie wszyscy są wystarczająco roztropni. Policjanci apelują – ZADZWOŃ DO NAJBLIŻSZYCH ZANIM ZROBIĄ TO OSZUŚCI!


Oszuści podszywający się pod policjantów po raz kolejny wyłudzają od poznańskich seniorów pieniądze. Wykorzystując społeczne zaufanie do Policji, podają się za funkcjonariuszy CBŚ i w ten sposób oszukują osoby starsze.

Tylko 14 i 15 listopada br. oszuści próbowali oszukać poznańskich seniorów ponad 20 razy. Niestety w dwóch przypadkach wyłudzili od osób starszych znaczne sumy pieniędzy. Dlatego ponownie ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST!

Zdecydowana większość starszych osób nie daje się oszukać. Niestety, nie wszyscy są wystarczająco roztropni. 14 listopada br. na os. Piastowskim w Poznaniu do seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika poczty. Poprosił  o podanie pełnych danych adresowych gdyż jak twierdził przygotowywany był dla niej list. Po otrzymaniu pełnych danych rozłączył się. Po chwili do seniorki zadzwonił inny mężczyzna. Przedstawił się jako Arkadiusz Korona z Centralnego Biura Śledczego. Powiedział seniorce, że grozi jej niebezpieczeństwo ze strony  oszustów podających się za listonoszy. Podczas rozmowy wypytał kobietę o posiadany majątek po czym przekonał do spakowania posiadanych pieniędzy do reklamówki i wyrzucenia ich przez okno. Wtedy nie wiedziała jeszcze, że straciła swoje oszczędności. Dopiero kilka godzin później zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i o wszystkim poinformowała policjantów.

Funkcjonariusze chcąc dotrzeć do wszystkich seniorów proszą o pomoc. Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy, seniorzy nie dadzą się oszukać!

Czytaj również …
(Visited 138 times, 1 visits today)

One thought on “POLICJA OSTRZEGA SENIORÓW PRZED OSZUSTAMI

Dodaj komentarz