PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PN. PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI na terenie powiatu nowotomyskiego

W niedzielę 8 lipca br. w godzinach 16:00 – 20:00 funkcjonariusze na terenie całego województwa wielkopolskiego przeprowadzili działania pn. „PRĘDKOŚĆ – Zero Tolerancji”, w ramach których szczególną uwagę zwracali na kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkość.


Na terenie powiatu nowotomyskiego funkcjonariusze ujawnili blisko 50 wykroczeń w tym 35 polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podsumowali działania „Prędkość – Zero Tolerancji”.  W trakcie działań funkcjonariusze przeprowadzili 60 kontroli drogowych i ujawnili 35 kierujących, którzy nie zastosowali się do ograniczeń prędkości. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli na kierujących mandaty karne.

Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.

(Visited 188 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz