Podrobiona odzież zabezpieczona przez policjantów

Kolejna partia odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi została zabezpieczona przez policjantów operacyjnych z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. W związku z realizacją sprawy zarzuty usłyszały dwie osoby. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli na jednym z targowisk, rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi. Do policyjnego depozytu trafiły odzież, obuwie oraz galanteria skórzana. Łącznie ponad 1600 różnego rodzaju przedmiotów opatrzonych znakami towarowymi znanych światowych marek. Produkty te nie miały nic wspólnego z oryginalnymi markami, a naniesione na nich loga zostały użyte bezprawnie.

W związku ze sprawą zatrzymane zostały dwie osoby, 37-letni mężczyzna i 51-letnia kobieta. Oboje na swoich stoiskach oferowali do sprzedaży zabezpieczone przez policjantów towary. Przedstawiciel pokrzywdzonych producentów, z którym skontaktowali się funkcjonariusze potwierdził, że przedmioty bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wstępna, szacunkowa wartość strat na rzecz pokrzywdzonych firm wyniosła ponad 120 tys. złotych.

Zabezpieczony podczas czynności towar nie trafi już do klientów, a jego właściciele poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Oboje usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z art. 305 Ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Przypominamy, że znaki towarowe są symbolami stosowanymi w handlu do identyfikacji produktów. W świetle prawa nie można używać zastrzeżonego logo, bez zgody właściciela. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczość gospodarczej, cyklicznie kontrolują punkty handlowe, w których mogą znajdować się nielegalne towary.

/kalisz.policja.gov.pl/

(Visited 155 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz