Podpisanie umowy na zakup tomografu dla szpitala w Nowym Tomyślu

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała dziś umowę z władzami powiatu nowotomyskiego na sfinansowanie zakupu nowoczesnego kontenerowego tomografu komputerowego dla szpitala powiatowego im. Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu.


Symboliczny czek na ponad 2 mln zł przekazała staroście wicewojewoda. Środki pochodzą z dotacji celowej z budżetu państwa.

– Podpisana umowa stanowi ważny element gwarantujący bezpieczeństwo mieszkańców powiatu nowotomyskiego i jest realizacją polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości – mówiła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Zakup nowego tomografu komputerowego wraz z wyposażeniem o wartości 2 mln 200 tys. zł poprawi jakość świadczonych usług i wykonywanych badań diagnostycznych oraz zwiększy ich zakres. Wpłynie także znacząco na wzrost wykrywalności chorób w szczególności w kontekście zachorowań na COVID-19 i skróci czas potrzebny do pełnej diagnostyki pacjenta.  

Nowy sprzęt przyczyni się do podniesienia rozwoju i konkurencyjności regionu nowotomyskiego w zakresie usług medycznych.

/poznan.uw.gov.pl/

(Visited 143 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz