Podpalacz zatrzymany

Pleszewscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie balotów słomy i spowodowanie strat w wysokości 25 tysięcy złotych. Za podpalenie grozi mu kara do 5 lat więzienia.


17 lutego br. po godz. 13.00 do pleszewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o pożarze słomy. Do zdarzenia doszło w Kajewie. Chwilę później wpłynęły kolejne dwa zawiadomienia o podobnych pożarach w Grodzisku i Zawidowicach. Z ustaleń wynikało, że łącznie spaleniu uległo około 650 balotów słomy. Wstępnie straty w wyniku trzech pożarów wyceniono na kwotę 25 tysięcy złotych. Okoliczności zdarzeń oraz zebrany materiał dowodowy wskazywały na podpalenia.

Policjanci na podstawie dokonanych ustaleń oraz posiadanego własnego rozpoznania wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tym zdarzeniem. Już po dwóch godzinach od zgłoszenia policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Gołuchów. Do zatrzymania doszło w pobliżu miejsca zamieszkania mężczyzny. Kierował on motocyklem i miał 2 promile alkoholu w organizmie.

26-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jak ustalono, pomiędzy miejscowościami poruszał się samochodem marki Volkswagen, a po podpaleniu, przez kilkanaście minut obserwował pracę strażaków. Podpalacz, nie był jednak w stanie wyjaśnić policjantom dlaczego to zrobił.

26-latkowi, za podpalenia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Monika Kołaska/IL

(Visited 51 times, 1 visits today)

Leave a Reply