Podlodowe zawody wędkarskie o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu

03 marca 2018 roku na Jeziorze Konińskim , odbyły się zawody o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu. Pomimo bardzo niskiej temperatury „zapaleni” wędkarze przystąpili do trzygodzinnej rywalizacji, po której pierwsze miejsce zajął Marcin Ratajczak . Serdecznie gratulujemy.


Tegoroczna zima nie była sroga i nie sprzyjała zorganizowaniu kolejnej edycji zawodów wędkarskich policjantów. Jednak ostatnie dni lutego i kilkunastostopniowe mrozy spowodowały zamarznięcie jezior.

Korzystając z tej okazji Sekcja wędkarska „Okoń” działająca przy KPP w Nowym Tomyślu zorganizowała drugie zawody w wędkarstwie podlodowym.

 Wędkarstwo podlodowe ze względu na specyficzne warunki połowu jest najniebezpieczniejszą metodą połowu . Ta forma wędkowania wymaga użycia trwałego sprzętu, który zapewni komfort podczas trudnych warunków – wędzisko, kołowrotek i inne elementy zestawu powinny być wykonane z lekkich i niezamarzających elementów. Trzeba się wykazać też nie lada cechami charakteru, by mimo ciężkich warunków atmosferycznych wytrwale dążyć do założonego celu.

Takimi cechami wielokrotnie wykazywali się już wędkarze, którzy na co dzień pracują w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Potwierdzili to również na ostatnich zawodach o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu, które odbyły się 03 marca 2018 roku na Jeziorze Konińskim. Zawodnicy stanęli w szranki aby walczyć o indywidualne i zarazem jak najbardziej spektakularne zwycięstwo.

Najlepszym zawodnikiem i zdobywcą Pucharu Komendanta Powiatowego został asp. Marcin Ratajczak z KP Zbąszyń, który o przysłowiowy włos wyprzedził sierż. szt. Mateusza Poprawskiego z Wydziału Kryminalnego KPP w Nowym Tomyślu. Ostatnie miejsce na podium zdobył Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. sztab. Marek Madaj.

Po zawodach na brzegu na wszystkich czekało rozpalone ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Puchary po zakończonych zawodach wręczył osobiście I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu nad. kom. Sławomir Wenderski.

Serdecznie gratulujemy Wszystkim uczestnikom.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 192 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz