PODIUM DLA POLICJANTÓW Z NOWEGO TOMYŚLA W I MISTRZOSTWACH POLSKI POLICJANTÓW W TRIATHLONIE

W niedzielę 24 czerwca br. w ramach zawodów Susz Triathlon 2018, odbyły się I Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ Ironman.


Do walki o puchar Komendanta Głównego Policji stanęli mł. asp. Paweł Knapik oraz sierż. szt. Konrad Michalik z Nowotomyskiej Komendy Policji.

W minioną niedzielę w Suszu odbyła się pierwsza edycja zawodów triathlonowych na dystansie 1/2 Ironman, która została skierowana nie tylko dla Policjantów, ale również dla pracowników Policji czy emerytowanych Policjantów. Celem takich zawodów poza propagowaniem zdrowego trybu życia, jest integracja środowiska policyjnego poprzez sportową rywalizację.

Do zawodów przystąpiło łącznie 524 śmiałków, którzy musieli przepłynąć dystans 1900 m, pokonać 90 km odcinek rowerowy oraz przebiec 21,1 km. Z tym niezwykle trudnym wyzwaniem postanowili zmierzyć się funkcjonariusze z nowotomyskiej Policji mł. asp. Paweł Knapik, który ukończył zawody z czasem 5h 49 min oraz sierż. szt. Konrad Michalik, który na metę dotarł po upływie 5h 12 min, co w rezultacie dało mu 3 miejsce w swojej kategorii.

Jesteśmy dumni z Naszych kolegów i życzymy im dalszych osiągnięć sportowych, a także mnóstwa siły do podejmowania nowych wyzwań – jak sami zaznaczyli „nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.” Jesteśmy przekonani, że Panowie nie rzucają słów na wiatr i w niedalekiej przyszłości zostaną „Ironmanami”.

Joanna Jerzewska/PG


(Visited 273 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz