Podejrzani o przywłaszczenie i paserstwo obrazów usłyszeli zarzuty

Policjanci z Wronek odzyskali kilkanaście obrazów, które zostały przywłaszczone i sprzedane bez zgody ich autora. Część dzieł została sprzedana do galerii sztuki w Szczecinie. Również te prace zostały odzyskane. Podejrzani o przywłaszczenie i paserstwo zostali zatrzymani i przesłuchani. Usłyszeli zarzuty. Postępowanie w tej sprawie jest w toku.



W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach otrzymali zawiadomienie o przywłaszczeniu obrazów. Ich autorem był sam pokrzywdzony, a podejrzaną o ich przywłaszczenie była jego żona, która nie miała prawa do rozporządzenia niniejszymi przedmiotami. Łupem miało paść co najmniej 30 obrazów wartych około 50 tysięcy złotych. Dodatkowo, kobieta miała też bezprawnie posługiwać się kartą płatniczą mężczyzny.

Po zebraniu pierwszych materiałów dowodowych w sprawie, policjanci zatrzymali 42-latkę podejrzaną o przywłaszczenie. Funkcjonariusze zatrzymali też 43-letniego pasera, u którego w miejscu zamieszkania zabezpieczyli 13 obrazów pochodzących z przestępstwa. Policjanci ustalili również, iż część dzieł mężczyzna sprzedał do galerii sztuki w Szczecinie. Dzięki współpracy z tamtejszymi funkcjonariuszami udało się zabezpieczyć również dzieła, które znajdowały się w Szczecinie.

Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 43-latka jest podejrzana o przywłaszczenie obrazów oraz o kradzież z włamaniem. Taką kwalifikację prawną przyjmuje się w przypadku posługiwania się cudzą kartą płatniczą.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku. O wymiarze kary dla podejrzanych decydować będzie sąd.

asp. Sandra Chuda/szamotuly.policja.gov.pl/

(Visited 85 times, 1 visits today)

Leave a Reply