Podała się za pracownicę opieki i okradła staruszkę

Kilkanaście tysięcy złotych zniknęło z mieszkania 81-letniej mieszkanki Międzychodu po wizycie pani podającej się za pracownicę opieki społecznej.

Wczoraj /29.11/ 81-letnia mieszkanka Międzychodu została okradziona na kwotę 12 tys. złotych.


W południe do drzwi seniorki zadzwoniła około 30-letnia kobieta, która oznajmiła, że jest z „opieki” i przyszła pomóc starszej schorowanej kobiecie.

Oszustka zażądała dowód osobisty seniorki, by móc spisać dane do otrzymania pomocy, po czym poprosiła o bankonot 100 złotowy celem spisania numerów seryjnych. Pokrzywdzona pokazała kobiecie banknot, pokazując jednocześnie gdzie trzyma swoje oszczędności.

Fałszywa pracownica opieki, chcąc przekonać o słuszności swoich zamiarów oraz niesienia pomocy na stole położyła 400 złotych mówiąc, że jest to pomoc finansowa i taką pomoc będzie otrzymywać co miesiąc.

Następnie kazała ubrać się pokrzywdzonej by ta z nią zeszła do auta celem odbioru pomocy rzeczowej. Staruszka zostawiła oszustkę samą w pokoju.

Razem opuściły mieszkanie. Przed budynkiem poleciła seniorce oczekiwać na nią kilkanaście minut gdyż musi udać się do zaparkowanego kilka ulic dalej samochodu, celem przyniesienia jej paczki. Staruszka jednak już nie doczekała się pracownicy opieki. Razem z oszustką zniknęły oszczędności 81 – letniej kobiety oraz 400 złotowa pomoc finansowa.

Policja prosi o pomoc mieszkańców – być może do innych osób tego dnia też zawitała wspomniana pani, lub są świadkowie którzy potrafią podać jej rysopis, wszystkie informacje są bardzo cenne w ustaleniu i zatrzymaniu oszustki.

Policja apeluje szczególnie do osób starszych, aby nie otwierały drzwi obcym osobom przedstawiającym się za pracowników urzędów, prywatnych firm, gdyż bardzo szybko mogą stać się ofiarami oszustów. Gdy do drzwi puka osoba nam nieznana, zawsze można ją poprosić o dokument tożsamości, legitymację pracowniczą, umówić się na inny termin, kiedy w mieszkaniu będzie znajdował się ktoś bliski lub znajomy.

Gdy nieznajomy gość jest natarczywy należy niezwłocznie zadzwonić na alarmowy numer Policji – 997 lub 112, starając się jednocześnie zapamiętać wygląd osoby.

(Visited 85 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz