Pobicie funkcjonariusza na poznańskim lotnisku. Wobec agresywnego mężczyzny użyto siły fizycznej – chwytów obezwładniających

Wczoraj (19.12) na lotnisku w Poznaniu-Ławicy, Straż Graniczna zatrzymała 30-letniego mieszkańca województwa łódzkiego, który naruszył nietykalność cielesną oraz znieważył funkcjonariuszy publicznych na służbie.


Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy, będąc świadkami agresywnego i wulgarnego zachowania 30-letniego mieszkańca województwa łódzkiego, który przyleciał z Londynu, próbowali przywołać go do porządku, lecz osoba nie reagowała na żadne polecenia. Mężczyzna stawał się coraz bardzie napastliwy i wulgarny. 30-letni Polak dalszym swoim zachowaniem znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył ich nietykalność cielesną, uderzając jednego z funkcjonariuszy w twarz i usiłując uderzyć drugiego z podejmujących interwencję pograniczników. Wobec mężczyzny użyto siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających oraz dźwigni transportowych, gdyż podczas zatrzymania podróżny stawiał bierny a następnie czynny opór. Zatrzymany został poddany badaniu na stan trzeźwości. Wynik trzeciego badania wyniósł 2 promile. Kiedy wytrzeźwieje zostaną postawione mu zarzuty za czyny, które popełnił. Znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego to przestępstwa, za które zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

(Visited 827 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz