PŁONĘŁA CIĘŻARÓWKA, INSPEKTORZY POMOGLI

Ze stojącej na przeciwległym pasie ruchu ciężarówki wybiegł kierowca. Inspektorzy zauważyli też kłęby dymu, które z każdą chwilą coraz obficiej wydobywały się z podwozia samochodu. Natychmiast zdecydowali o podjęciu działań zabezpieczających miejsce zdarzenia.


Radiowóz inspekcyjny stanął w bezpiecznej odległości od tlącego się już przy ulicy Szwajcarskiej samochodu. Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu połączyli się z linią alarmową numer 112 i poinformowali o całej sytuacji dyżurnego. Na miejscu zdarzenia pojawili się jako pierwsi i wstrzymali ruch nadjeżdżających pojazdów. Ich decyzja okazała się słuszna, ponieważ już po chwili cały bok samochodu ciężarowego trawiony był przez płomienie. Kierowca zdążył bezpiecznie oddalić się z miejsca zdarzenia. Ogień był tak wielki, że po chwili nastąpił wybuch trawionej ogniem opony, która z wielką siłą pokonała około 50 metrów i po przedostaniu się z impetem przez przeciwległy pas ruchu, wpadła w zarośla, które natychmiast stanęły w płomieniach.

Chwilę później na miejscu znalazły się trzy zastępy Straży Pożarnej i radiowóz Policji, której przekazano dalsze czynności zabezpieczające miejsce pożaru pojazdu ciężarowego. Z rozmowy z kierowcą wynikało, że powodem pojawienia się płomieni w aucie było przegrzanie drugiej osi lub koła pojazdu. Inspektorzy ustalili, że doszło do zapłonu, a następnie wystrzału opony, od której zaczęła płonąć ciężarówka. Nikt w wyniku wypadku nie ucierpiał. 20 czerwca 2018 roku po raz kolejny inspektorzy transportu drogowego udowodnili, że są formacją, która potrafi odnaleźć się także w sytuacji niestandardowej.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


 

(Visited 2 208 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz