Plaga pijanych kierowców

Mimo wielu policyjnych apeli do kierowców, funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Całkowitym brakiem wyobraźni wykazało się, aż 5 kierowców z naszego powiatu, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista miał prawie 3 promile.

W sobotę 28 listopada br. przed godzina 16 w Mroczeniu, Policjanci Posterunku Policji w Opatowie, zatrzymali, 49-letniego mieszkańca gminy Baranów, który kierował po drodze publicznej pojazdem marki Mercedes, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wykazał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W tym samym dniu przed godziną 24 w miejscowości Gola, Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali 28-letniego obywatela Ukrainy, który znajdując się w stanie nietrzeźwości, kierował samochodem marki Renault. W tym przypadku wynik badania wskazał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę rano przed godziną 8 w miejscowości Brali na ulicy Wrocławskiej, doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, którzy przybyli na miejsce, dokonali zatrzymania 46-letniego obywatela Ukrainy. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po godzinie 10 w Kępnie na ulicy Wieluńskiej doszło do zdarzenia drogowego. Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, dokonali zatrzymania 32-letniego mieszkańca gminy Baranów, który kierując osobową Mazdą i znajdując się w stanie nietrzeźwości wjechał w bariery ochronne. Wynik badania wskazał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W tym samym dniu przed godziną 20 w Baranowie, Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, zatrzymali 37-letniego obywatela Ukrainy, który kierował osobowym VW na podwójnym gazie. W tym przypadku badanie wykazało prawie 3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszyscy kierujący pod wpływem alkoholu, zostali zatrzymani i osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, stracili swojej uprawnienia do kierowania pojazdami i teraz przed Sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Postępowanie w tych sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

/kepno.policja.gov.pl/

(Visited 367 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz