Plaga pijanych kierowców na drogach powiatu nowotomyskiego

NIETRZEŹWI KIERUJĄCY PLAGĄ POLSKICH DRÓG

Tylko w ciągu zaledwie ostatnich kilku dniu na nowotomyskich drogach policjanci zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących oraz trzech kierujących znajdujących się pod działaniem środków odurzających.


Mimo systematycznie przeprowadzanych akcji policyjnych ukierunkowanych na nietrzeźwych kierujących, na drogach w dalszym ciągu nie brakuje osób dla których alkohol nie stanowi żadnej przeszkody w kierowaniu pojazdem. Rosnące liczby nietrzeźwych na drogach są zatrważające.

W okresie ostatnich kilku dni funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z nowotomyskiej komendy, zatrzymali na terenie powiatu siedmiu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych. Teraz wszystkim oprócz utraty prawa jazdy grożą wysokie kary grzywny, ograniczenia wolności a nawet pozbawienia wolności do lat dwóch.

Mimo zaostrzonych przepisów, wzmożonych kontroli policyjnych, a także tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w tym również na terenie powiatu nowotomyskiego, w dalszym ciągu na naszych ulicach spotykamy kierowców prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

Policja apeluje – bądź odpowiedzialnym kierowcą. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę bierzemy odpowiedzialność nie tylko za swoje życie ale za życie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Gdy kiedykolwiek zdecydujemy się usiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu lub też nie zareagujemy widząc nietrzeźwego kierowcę, weźmy pod uwagę, że wśród tych pieszych, rowerzystów czy innych kierujących, których świadomie narażamy na utratę życia i zdrowia są niewinni ludzie, a może i nawet nasi najbliżsi.

(Visited 658 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz