PKP SA z przetargiem na przebudowę dworca kolejowego Zbąszyń

PKP SA ogłosiły przetarg na remont i przebudowę dworca w Zbąszyniu. Część pomieszczeń zagospodaruje samorząd na sale sportowe i wielofunkcyjne. Prace potrwają dwa lata.
 
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dworca kolejowego Zbąszyń. W skład zamówienia wchodzi też opracowanie brakującej dokumentacji projektowej w zakresie wykonania aranżacji pomieszczeń parteru na cele samorządu.

Budynek zostanie poddany kompleksowej renowacji. . Wykonana zostanie rekonstrukcja pierwotnych form profili m.in. gzymsów, balustrad. Zmieni się zagospodarowanie wnętrz. Obiekt zostanie podzielony na trzy segmenty o niezależnej funkcji. W centralnym segmencie zaplanowano obsługę pasażerów – założono przywrócenie historycznej lokalizacji poczekalni dworcowej z przyległymi pomieszczeniami kas wraz z zapleczem socjalnym dla kasjerów. Zaprojektowano toalety, pokój dla opiekuna, wewnętrzną rowerownię dostępną od strony peronów oraz lokale komercyjne dostępne z holu. Segmenty skrajne przewidziano na lokale komercyjne i pomieszczenia samorządu – zaplanowano zespół sal sportowo-wielofunkcyjnych z zapleczem. Na piętrze zaprojektowano lokale biurowe.

Termin składania ofert mija 14 października. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja ze wszelkimi zgodami powinna zostać przekazana w ciągu 36 tygodni od zawarcia umowy, a na całość prac przeznaczono 116 tygodni (nieco ponad dwa lata). Szacowana wartość zamówienia to 31,064 mln zł netto – informuje transport-publiczny.pl
 
/transport-publiczny.pl/
mat. PKP SA
 

(Visited 1 751 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz