Piłkarski Turniej Powiatów. Wystartowało pięć ekip reprezentujących powiaty: nowotomyski, szamotulski, czarnkowsko-trzcianecki, międzychodzki i obornicki.

W poniedziałek, 5 października na obiektach Hotelu Remes w Opalenicy rozegrano piłkarski Turniej Powiatów. Wśród gości podziwiających młodych sportowców znaleźli się: wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor oraz burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc.


Wydarzenie odbyło się pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
W zawodach wystartowało pięć ekip reprezentujących powiaty: nowotomyski, szamotulski, czarnkowsko-trzcianecki, międzychodzki i obornicki. Zagrali chłopcy z roczników 2009 i 2010. Turniej miał wymiar selekcyjny. Nie zapisywano wyników a skupiono się na obserwacji wyróżniających się zawodników.
Był to kolejny turniej z tego cyklu. Dzięki poprzednim edycjom powołania do Kadry Wielkopolski otrzymało dwóch chłopców z naszego terenu. Teraz jest duża szansa, iż to grono się powiększy, gdyż kilku zawodników trafiło do notesów trenerów. Warto wspomnieć, iż inicjatywę wspiera Zarząd Powiatu Nowotomyskiego, który m. in. przeznaczył środki na zakup strojów.
FOTO: Martyna Szuder/UM Opalenica

Źródło: Powiat Nowotomyski

(Visited 99 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz