Pijany wandal uszkodził 10 samochodów

38-letni mężczyzna uszkodził dziesięć samochodów przy ulicy Broniewskiego w Kole. Został zatrzymany przez kolskich policjantów kilkanaście minut później. Sprawca miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.


21 stycznia br. tuż przed godziną 7:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kole wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzenia kilku pojazdów przy ulicy Broniewskiego w Kole. Niezwłocznie na miejsce pojechali policjanci i podjęli działania zmierzające do zatrzymania wandala. Kilka ulic dalej mundurowi zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. 38-letni mieszkaniec Koła został zatrzymany.

Policjanci ustalili, że mężczyzna w chwili demolowania pojazdów był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu sprawca usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Działania policjantów nie ograniczyły się tylko do zatrzymania sprawcy. Charakter i skala zdarzenia wymagały precyzyjnego jego udokumentowania, zabezpieczenia śladów, dokonania rozpytań, a przede wszystkim ustalenia wszystkich pokrzywdzonych, którzy o zniszczeniu ich mienia dowiedzieli się od funkcjonariuszy. Mundurowi przyjęli zawiadomienia o uszkodzeniach samochodów, które polegały głównie na zniszczeniu lusterek. Wstępne oszacowane straty to prawie 4 tysiące złotych. Sprawca nie uniknie odpowiedzialności karnej, a jak wynika z policyjnych kartotek nie po raz pierwszy wchodzi w konflikt z prawem.(Visited 187 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz