PIJANY PRÓBOWAŁ UCIEKAĆ PRZED POLICJANTAMI

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, próbowali zatrzymać do kontroli samochód, który poruszał się całą szerokością jezdni. Na widok policjantów, kierowca zaczął uciekać. Dodatkowo podczas zatrzymania pasażer pojazdu próbował straszyć użyciem broni. Teraz obaj odpowiedzą przed sądem.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu podczas służby na terenie Międzychodu, próbowali zatrzymać do kontroli samochód marki Suzuki. Powodem zatrzymania był sposób jazdy kierowcy, który poruszał się całą szerokością jezdni. Umundurowany policjant wyszedł z pojazdu i dał kierującemu znak do zatrzymania i zjechania na pobocze. Jednak kierowca zignorował ten fakt i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Kilkaset metrów dalej samochód się zatrzymał. Zarówno kierowca jak i pasażer zaczęli uciekać pieszo, każdy w innym kierunku. Mundurowi się rozdzielili. Szybko zatrzymali kierowcę, który nie stawiał oporu. Natomiast pasażer podczas zatrzymywania oznajmił, że ma broń i jeżeli policjanci nie odpuszczą, to ich zastrzeli. Został szybko obezwładniony i doprowadzony do radiowozu. Nie posiadał przy sobie żadnej broni. Po przebadaniu okazało się, że kierowca miał ponad 3 promile alkoholu we krwi, natomiast pasażer ponad 4. Dodatkowo okazało się, że pojazd, którym poruszali się mężczyźni, został zabrany właścicielowi bez jego wiedzy i zgody.

Teraz obaj będą musieli liczyć się z zarzutami. Kierowcy za jazdę pod wpływem alkoholu i niezatrzymaniem się do kontroli grozi do 5 lat więzienia. Natomiast pasażerowi za groźby i znieważenie policjantów grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Maciej Święcichowski/wielkopolska.policja.gov.pl

(Visited 134 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz