Pijany kierowca busa jeździł po centrum miasta, dookoła Ratusza [FILM]

Kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała kierowcę busa, który w weekendową noc jeździł dookoła leszczyńskiego Ratusza oraz chodnikami wzdłuż rynkowych kamienic. Te wyczyny pijanego kierowcy zwróciły uwagę oficera dyżurnego, który zauważył je na ekranie monitoringu miejskiego. Pomimo ucieczki kierowcy, policjanci szybko zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.


4 września br. około godziny 23.30 uwagę oficera dyżurnego spoglądającego w ekran monitoringu miejskiego zwrócił uwagę bus jeżdżący chodnikami znajdującymi się wzdłuż kamienic na leszczyńskim Rynku. Kierowca samochodu zrobił także kilka szybkich kółek dookoła Ratusza, gdzie obowiązuje zakaz ruchu.

Dyżurny natychmiast w to miejsce skierował patrol ruchu drogowego, który po wjeździe na Rynek i na widok jadącego w kierunku policjantów busa użył sygnałów świetlnych. Jednak kierowca dostawczego peugeota nie reagując na ten widok, minął policyjny radiowóz i przyspieszył odjeżdżając w ulicę Łaziebną. Mundurowi ruszyli w pościg za kierującym używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Na końcu ulicy kierowca wjechał w Aleje Krasińskiego, a następnie pod zakaz wjazdu wprost w ulicę Skarbową. Na ulicy Przemysłowej pojazd został zatrzymany.

Mundurowi ustalili, że nieodpowiedzialnym kierowcą jest 30-letni mieszkaniec gminy Osieczna. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, śledczy ogłosili podejrzanemu zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. 30-latek odpowie także za wykroczenia: kierowania samochodem bez wymaganego dokumentu prawa jazdy, za jazdę autem po chodniku oraz za nie stosowanie się do zakazów ruchu na Rynku i wjazdu na Al. Krasińskiego. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

Monika Żymełka/PG

1

(Visited 419 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz