Pijany 20-letni sprawca kolizji zatrzymany dzięki wzorowej postawie świadka

Półtora promila alkoholu w organizmie miał 20-letni kierowca seata, który jadąc ze swoim znajomym wpadł do rowu. Został zatrzymany dzięki wzorowej postawie świadka tego zdarzenia, który natychmiast o wszystkim powiadomił Policję.


21 marca br. przed godz. 21.00 Policja otrzymała informację o samochodzie znajdującym się w rowie przy drodze krajowej K-12 pomiędzy miejscowościami Długie Nowe – Długie Stare. Informacja pochodziła od świadka tego zdarzenia, który najechał na tą sytuację i zatrzymał się, aby udzielić pomocy uczestnikom zdarzenia. Wewnątrz pojazdu znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. Kierowca zdecydowanie podziękował za pomoc, jednocześnie prosząc, aby świadek nikogo nie informował o tej sytuacji. Czujność świadka wzmogła się w chwili, kiedy kierowca wyszedł z pojazdu i zaczął się zataczać ledwo stojąc na nogach, a poproszony o włączenie świateł awaryjnych, nie potrafił ich zlokalizować.

Świadek nie bacząc na prośby kierowcy zadzwonił na Policję, następnie jadąc w kierunku Wschowy najechał na tamtejszy policyjny patrol, któremu przekazał zaistniałą na trasie sytuację. Powrócił na miejsce z funkcjonariuszami.

Na miejsce dojechali także, w międzyczasie powiadomieni, funkcjonariusze leszczyńskiej drogówki. Ustalili, że samochodem podróżowali 20 i 18-letni mieszkańcy Wschowy. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Jak się okazało miał 1.5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz ubezpieczenia OC. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 20-latkowi grozi do 2 lat więzienia, co najmniej 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów, bardzo wysokie świadczenia pieniężne. Dodatkowo mężczyzna odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenie pojazdu bez wymaganych dokumentów.

Policja dziękuje świadkowi, który wzorowo zareagował na widok zdarzenia drogowego, a następnie mając wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy powiadomił Policję, konsekwentnie biorąc udział w policyjnych czynnościach.

Jednocześnie Policja apeluje o przekazywanie informacji o podejrzeniu poruszania się po drodze nietrzeźwych kierowców, stwarzających śmiertelne zagrożenie nie tylko dla życia własnego, ale i innych uczestników ruchu drogowego.


(Visited 177 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz