Pierwszy Światowy Dzień Ubogich w Poznaniu

„Nie miłujemy słowem i językiem, ale czynem i prawdą” – tymi słowami z Listu Św. Jana Apostoła papież Franciszek zainicjował pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Inicjatywę, poświęconą ubogim i potrzebującym, wspomógł także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który wspólnie z Metropolitą Poznańskim abp. Stanisławem Gądeckim podzielił się z ubogimi ciepłym posiłkiem.


– Ten dzień to jest symbol, bo o ubogich staramy się dbać na co dzień. Musimy im pomóc wrócić do społeczeństwa. To się udaje, bo każdemu należy się ciepły posiłek czy noclegownia. Oferujemy też mieszkania treningowe i staramy się zabezpieczyć pracę – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Światowy Dzień Ubogich to święto, ustanowione w ubiegłym roku przez papieża Franciszka na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Roku Miłosierdzia. W tym dniu na całym świecie odprawiono uroczyste msze święte oraz zorganizowano liczne akcje pomocy dla potrzebujących – ubogich i bezdomnych.

W Poznaniu na apel papieża odpowiedział arcybiskup Stanisław Gądecki, który odprawił Eucharystię w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry. Następnie na Placu Wolności Caritas Archidiecezji Poznańskiej przygotowała wspólny posiłek, którym abp. Gądecki i prezydent Jaśkowiak podzielili się z bezdomnymi, ubogimi i samotnymi mieszkańcami. Na placu obecni byli także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, którzy udzielali informacji o możliwościach wsparcia dla osób potrzebujących.

Światowy Dzień Ubogich to kolejna inicjatywa pomocy potrzebującym, którą Miasto Poznań wspiera wspólnie z Caritas. Od wielu lat organizowana jest tradycyjna wigilia dla ubogich, która gromadzi na Międzynarodowych Targach Poznańskich tysiące często samotnych osób. Przy wspólnym stole dzielą się posiłkiem i razem świętują Boże Narodzenie.

Hubert Bugajny/biuro prasowe/poznan.pl


 

(Visited 83 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz