Pierwsza w Polsce „Czekoladowa Wyspa” Goplany

Czekoladowe espresso, Korzenna aura, Kokosowy uśmiech… same nazwy przyprawiają o zawrót głowy. To zapowiedź prawdziwych, intensywnie smakowych doznań. Jeśli marzyliście kiedyś o wyprawie na rajską wyspę, macie ją teraz pod ręką: to „Czekoladowa Wyspa” Goplany w Starym Browarze w Poznaniu.


Jedyną w Polsce „Czekoladową Wyspę” Goplany można odwiedzić w Starym Browarze. Znaleźć tu można fontannę czekolady, ręcznie wytwarzane bloki czekoladowe i praliny o nowych, zaskakujących smakach, czekoladowe słodycze oraz kawę z czekoladową nutą. Chcąc odpocząć po szaleństwie zakupów, można zaszyć się w niewielkim, kawiarnianym ogródku znajdującym się na tyłach wyspy i oddać się degustacji wyjątkowych smaków od Goplany. Wyspa oferuje swoim klientom również możliwość zapakowania pralinek i czekolad w piękne, dedykowane opakowania – idealne na prezent dla bliskiej osoby.

Czekolada Goplana od samego początku związana była z Poznaniem, gdzie Bracia Wilkońscy w 1912 roku założyli „Fabrykę Czekolady i Kakao Gonda”. Rok później nazwali swój zakład „Poznańską Fabryką Czekolady Goplana”. Przetrwał on dwie wojny światowe i nacjonalizację. W czasach PRL-u było to bardzo prężnie działające przedsiębiorstwo, w całej Polsce i za granicą znane z doskonałych słodyczy. Proces reprywatyzacji zakończył się przejęciem fabryki przez koncern Nestle. Od 2014 roku, Goplana jest częścią firmy Colian, największego polskiego producenta słodyczy. Przez ponad sto lat marka Goplana była bliska sercom nie tylko Poznaniaków.

Współczesna Goplana, pragnie inspirować do celebrowania każdej chwili. Zaprasza do odkrywania drzemiącej w jej smakoszach mocy, która przeciwstawi się pędowi życia.

„Czekoladową Wyspę” Goplany znaleźć można przez całą jesień i zimę w Pasażu Starego Browaru na parterze, nieopodal „Leoparku” i „Smyka”.


(Visited 144 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz